تاریخ خبر 1396/12/19

تصاویری از معماری بی نظیر مترو استکهلم

تصاویری از معماری بی نظیر مترو استکهلم

برنامه احداث شبکه متروی استکهلم در سال 1941 قطعی شد (استکهلم در ان زمان فقط 600 هزار نفر جمعیت داشت). مقدمات کار از سال 1945 آغاز و اولین خط در همان سال افتتاح شد. امروزه در هفته 700 هزار نفر مسافر از متروی استکهلم استفاده می کنند. این شبکه 100 ایستگاه دارد که 47 ایستگاه زیر زمین و 53 ایستگاه روی زمین واقع اند. هفت خط در سه گروه سبز، قرمز و آبی مسافران را جابجا می کنند. خط سبز، که ایستگاه مرکزی را به منطقه قدیمی شهر متصل می کنند، در سال 1957 افتتاح شد و خط قرمز، که از شمال شرق به جنوب غرب میرود در سال 1964 وخط ابی، که شمال غرب را به مرکز شهر متصل می کند در سال 1957 افتتاح شد.
 
شاخص ترین بخش این شبکه، ایستگاه های آن هستند که به طولانی ترین موزه هنر در جهان معروف اند. 70 ایستگاه از مجموع 100 ایستگاه استکهلم و 108 کیلومتر از تونل های مترو به اثار متنوع صدها هنرمند اختصاص یافته است. شبکه متروی استکهلم امروز موزه ای است از مجسمه، نقاشی، نقاشی دیواری و گرافیتی وحتی اثاری به سبک مدرن (هنر چیدمان و هنر مفهومی). فضاهای داخلی وسیع، آثاری متنوع در مقیاس های متفاوت تاثیر انها بر محیط ایستگاه ها، به خلق فضای بی نظیری انجامیده که انتظار برای رسیدن قطار را به تجربه ای یگانه تبدیل می کند.
 
طراحی این ایستگاه ها بخشی از برنامه ای در سوئد است که هدف ان اوردن هنر به سطح شهر و به میان مردم است. متروی استکهلم نه فقط فرصتی برای خودنمایی این شهر،که فرصتی است برای هنرمندان محلی و دیگر هنرمندانی که به این شهر سفر می کنند تا با نمایش آثارشان در این فضاهای منحصربه فرد آنها را در معرض دید و قضاوت انبوه مسافران قرار دهند.
 
ایستگاه های مترو در استکهلم به خاطر معماری غیرمعمولشان هم معروف اند؛ ایستگاه هایی که به خصوص در خط آبی در دل زمین حفر شده اند و به غارهای سنگی عظیم می مانند. در این ایستگاه به جز فضاهایی برای جاگزاری ریل ها، ساخت پله برقی و اسانسور، قسمت هایی مربوط به فروش بلیت، واحدهای فنی و دیگر فضاهای ضروری برای یک ایستگاه مترو مابقی بخش ها با همان بافت زمخت و نمای صخره ای به حال خود رها شده اند.
 

معروف ترین و بزرگ ترین ایستگاه متروی استکهلم، ایستگاه تی سنترالن با طراحی الوف اولتوت است. این ایستگاه،که از نظر موقعیت از اصلی ترین ایستگاه ها محسوب می شود، غار سنگی عظیمی که ویژگی های زمین شناسی و بستر صخره ای شهر استکهلم را به نمایش می گذارد. برخی از نقوش زیبایی که بر دیوارها وسقف ان تصویر شده، در نظر اول به آثار انسان غارنشین شبیه است. از مهمترین ویژگی های معماری این ایستگاه ساخت و برپایی فضاهای داخلی بدون استفاده از ستون است که امکان دیدی گسترده و بدون مانع را فراهم آورده. این ویژگی،در کنار نورپردازی فوق العاده به خلق فضایی وهم آلود وچنان تاثیرگذار انجامیده که شاید در جهان بی نظیر باشد.
آپارتمان فاز 1 اندیشه.املاک در اندیشه

خرید خانه در اندیشه.فروش خانه در اندیشه

اجاره آپارتمان در اندیشه.خرید آپارتمان در اندیشه

ملک در اندیشه.املاک در اندیشه

ملک در اندیشه.املاک در اندیشه

خرید خانه در اندیشه.فروش خانه در اندیشه

اجاره آپارتمان در اندیشه.خرید آپارتمان در اندیشه

املاک در اندیشه.ملک در اندیشه

 

املاک مردانی با سابقه کاری بیش از 15 سال در زمینه املاک در اندیشه افتخار آن را دارد
که با ایجاد و توسعه ی این سایت، خدمات رایگان اینترنتی شایسته ای را در زمینه 
 

 

آخرین اخبار و مقالات

آخرین اخبار و مقالات

-

1397/01/21

" تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چرا واژه ی کمد برای همه جذاب است؟ "

-

1397/01/19

" الهام گرفتن از طراحی های زیبا و جذاب برای داشتن دکوراسیون آشپزخانه شیک و مدرن ایده ای بسیار مناسب برای افرادیست که قصد دارند آشپزخانه ای زیبا و با انرژی در خور خود و خانواده شان طراحی نمایند. "

-

1397/01/18

" ترفندهای دکوراسیون: شاد بودن ما تا حد زیادی به محیط زندگی مان بستگی دارد، "

-

1397/01/18

" در کنار رود راین در ایالت شمال راین-وستفالیا در شهر دورتموند ورزشگاهی وجود دارد، که عشق یک ملت و یا شاید جهان در مرکز آن نهفته است. "


کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق سایت املاک مردانی و هرگونه کپی برداری بدون ذکر نام و لینک منبع غیر قانونی بوده و قابل پیگرد میباشد.
طراحی و بهینه سازی توسط شرکت طراحی سایت و برنامه نویسی وب پارسه * Copyright © 2017