تاریخ خبر 1396/09/08

گلایه انبوه سازان از سود تسهیلات ملک

گلایه انبوه سازان از سود تسهیلات ملک

 

دبیر کانون انبوه سازان کشور نرخ اثرگذاری سود تسهیلات خانه را بیش از ۲۶ درصد می داند و اعتقاد دارد که این نرخ شرایط را برای بخش تولید ملک در اندیشه دشوار کرده است. فرشید پورحاجت عنوان کرده که شرایط بازار ملک علی رقم نوسانات مثبت در تابستان، تغییر خاصی نکرده است. به نظر می رسد پیش بینی ها و انتظارات کارشناسان که خبر از ورود به دوران پیش رونق می دادند، هنوز محقق نشده است. دبیر کانون انبوه سازان همچنین اشاره کرده که در حال حاضر بازار املاک وضعیت مناسبی ندارد و نشانه های رونق در آن دیده نمی شود.
 
 
به گفته ی پورحاجت، بخش تولید ملک در شرایط مساعدی قرار ندارد و حمایت مناسبی در جهت بهبود وضعیت عرضه در بازار املاک صورت نگرفته است. تسهیلات ملک به بخش تولید تنها از طریق بانک مسکن صورت می گیرد و این تسهیلات نیز تنها از طریق خرید اوراق امکان پذیر هستند. قواعد این تسهیلات نیز به گونه ایست که تولیدکنندگان را متحمل پرداخت هزینه های سنگینی می کند. این مسئله باعث بالا رفتن نرخ اثرگذاری سود تسهیلات خانه تا ۲۶ درصد می شود.
 
با این وجود فرشید پورحاجت به خریداران خانه پیشنهاد داده که بهترین زمان برای خرید ملک ماه های کنونی است. اگر مردم در خرید و فروش های خود در بازار املاک به شکل سنتی عمل نکنند، شوک محسوسی به این بازار وارد نمی گردد. تجربه های معاملات ملک در سال های گذشته نشان می دهد که بهمن ماه و اسفند ماه وضعیت معاملات ملک نسبت به فصل پاییز در بازار املاک با رشد مواجه خواهد شد.
 
بر طبق نظر دبیر انجمن انبوه سازان کشور هیچ یک از تسهیلات در نظر گرفته شده برای تولیدکنندگان مناسب نیست و کارایی لازم را ندارد. تسهیلات پرداختی کنونی همسو با سیاست گذاری های دولت در بازار خانه نبوده و تأثیر چشمگیری در این بازار نخواهد داشت. با ادامه ی همین روند نباید منتظر رویداد خاصی در بخش املاک در اندیشه  بوده و رسیدن به رونق اقتصادی در بازار ملک محقق نخواهد شد.
 
 
پورحاجت همچنین اشاره کرده که شرایط و مشکلات بانک مسکن برای تولیدکنندگان خانه در اندیشه  قابل درک است؛ اما سخت گرفتن اوضاع برای بخش عرضه در بازار املاک که ۵ سال متوالی را در بحران سپری کرده، چالش های بیشتری را ایجاد می کند. دولت نباید شرایط پرداخت تسهیلات به تولیدکنندگان صنعت پیشگام کشور را دشوار گرداند، چرا که ادامه ی این وضعیت می تواند بازار ملک را با چالش های اساسی رو به رو کند.

آخرین اخبار و مقالات

آخرین اخبار و مقالات

-

1397/01/21

" تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چرا واژه ی کمد برای همه جذاب است؟ "

-

1397/01/19

" الهام گرفتن از طراحی های زیبا و جذاب برای داشتن دکوراسیون آشپزخانه شیک و مدرن ایده ای بسیار مناسب برای افرادیست که قصد دارند آشپزخانه ای زیبا و با انرژی در خور خود و خانواده شان طراحی نمایند. "

-

1397/01/18

" ترفندهای دکوراسیون: شاد بودن ما تا حد زیادی به محیط زندگی مان بستگی دارد، "

-

1397/01/18

" در کنار رود راین در ایالت شمال راین-وستفالیا در شهر دورتموند ورزشگاهی وجود دارد، که عشق یک ملت و یا شاید جهان در مرکز آن نهفته است. "


کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق سایت املاک مردانی و هرگونه کپی برداری بدون ذکر نام و لینک منبع غیر قانونی بوده و قابل پیگرد میباشد.
طراحی و بهینه سازی توسط شرکت طراحی سایت و برنامه نویسی وب پارسه * Copyright © 2017