تاریخ خبر 1396/07/19

۵ راه برای برقراری ارتباطی موثر با مستاجران

۵ راه برای برقراری ارتباطی موثر با مستاجران

ارتباط صاحب‌خانه و مستاجر یک ارتباط تجاری است. فرقی ندارد که این رابطه با ارسال پیام یا صحبت تلفنی و ملاقات حضوری برقرار شده باشد. این رابطه اصولی دارد که بهتر است مدنظر قرار دهید. ایجاد این رابطه‌ی حرفه‌ای و حفظ آن کلید یک رابطه‌ی تجاری پایدار است. مهم نیست چقدر با مستاجرتان صمیمی هستید. آن‌ها باید اجاره‌ی خود را به موقع پرداخت کنند. املاک  مردانی در این مقاله به بررسی مواردی خواهد پرداخت که به شما در مدیریت بهتر این رابطه کمک می‌کند.

درست شروع کنید

 

اجاره خانه در اندیشه

بهتر است رابطه‌ای مثبت و حرفه‌ای با مستاجرتان داشته باشید. اجازه دهید آنها در ملک شما حسی خوشایند داشته باشند. سعی کنید همه‌ی اطلاعاتی که برای زندگی و مالکیت موقت به آن احتیاج دارند در اختیارشان قرار دهید. این اطلاعات شامل شماره‌های ضروری، محل فروشگاه‌های موادغذایی‌، مدارس، ایستگاه‌‎های اتوبوس و … است. محل قرارگیری کنتورهای برق، گاز و دریچه‌های مختلف را به آنها نشان دهید.

همه چیز را مستند کنید

سعی کنید همه‌ی درخواست‌های مستاجر و پرداخت‌های خود را مستند کرده و نگه دارید. این کار به شما کمک می‌کند تا برای هزینه‌های خود برنامه‌ریزی و مسائل مالی مربوط به خانه‌ای که اجاره داده‌اید را مدیریت کنید. رسیدها و فاکتورها را بایگانی کنید. شما می‌توانید با این کار از مشاجره‌های احتمالی با مستاجر جلوگیری نمایید.

در مورد تعمیرات جدی باشید

مستاجران به تعمیرات خانه‌شان پس از قرارداد اهمیت می‌دهند. برای آنها هیچ چیز به این اندازه ناخوشایند نیست که ندانند شما چه‌موقع برای تعمیر رادیاتورها به خانه‌شان سر می‌زنید. بزرگ یا جزئی بودن تعمیرات چندان مهم نیست. شما باید به عنوان صاحب‌خانه به درخواست‌های مستاجران توجه کنید و زمانی را برای آنها در نظر بگیرید. به مستاجران اطمینان دهید که تقاضای آنها را می‌شنوید و به آنها توجه می‌کنید. سعی کنید زمانی را برای انجام تعمیرات خانه در نظر گرفته و به مستاجران اطلاع دهید.

 

تعمیرات آپارتمان

حرفه‌ای رفتار کنید

اگر راجع به موضوعی با مستاجر اختلاف داشته و با او مشاجره کردید خونسردی خود را حفظ کنید. مهم نیست چه اتفاقی می‌افتد. شما باید در هر شرایطی حرفه‌ای برخورد کنید. به موارد قانونی و واقعیت‌ها رجوع کنید. عواطف را کنار بگذارید و به‌هیچ‌وجه احساسی برخورد نکنید.

عادل و انعطاف پذیر باشید

سعی کنید تا حد ممکن مستاجر را درک کنید و به او فشار نیاورید. گاهی یک حرکت کوچک شما ممکن است سبب دلخوری او شود. اگر در مورد مسئله‌ی خاصی با مستاجر توافق یا در بندهای قرارداد تغییر ایجاد می‌کنید حتما آن‌را مستند کنید. سعی کنید این تغییرات را برای همه‌ی مستاجران انجام دهید.

 

املاک مردانی با دارا بودن بهترین مشاوران و کارشناسان شما را در امر اجاره خانه در اندیشه یاری میکند همچنین میتوانید ملک خود را در شهر اندیشه برای اجاره به ما بسپارید.

آخرین اخبار و مقالات

آخرین اخبار و مقالات

-

1397/01/21

" تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چرا واژه ی کمد برای همه جذاب است؟ "

-

1397/01/19

" الهام گرفتن از طراحی های زیبا و جذاب برای داشتن دکوراسیون آشپزخانه شیک و مدرن ایده ای بسیار مناسب برای افرادیست که قصد دارند آشپزخانه ای زیبا و با انرژی در خور خود و خانواده شان طراحی نمایند. "

-

1397/01/18

" ترفندهای دکوراسیون: شاد بودن ما تا حد زیادی به محیط زندگی مان بستگی دارد، "

-

1397/01/18

" در کنار رود راین در ایالت شمال راین-وستفالیا در شهر دورتموند ورزشگاهی وجود دارد، که عشق یک ملت و یا شاید جهان در مرکز آن نهفته است. "


کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق سایت املاک مردانی و هرگونه کپی برداری بدون ذکر نام و لینک منبع غیر قانونی بوده و قابل پیگرد میباشد.
طراحی و بهینه سازی توسط شرکت طراحی سایت و برنامه نویسی وب پارسه * Copyright © 2017