تاریخ خبر 1396/07/19

5 نکته که هنگام عقد قرداد باید بدانید

5 نکته که هنگام عقد قرداد باید بدانید

با پیداکردن آپارتمان در اندیشه خوشحال می‌شوید. می‌خواهید به سرعت قرارداد ببندید و هرچه‌زودتر به خانه‌ی جدید نقل مکان کنید. اما بستن قرارداد کمی دلهره‌آور است. بعد از امضای قرارداد شما ملزم به رعایت بندها و پرداخت اجاره‌ی درج‌شده در آن هستید. بهتر است برای ساده‌تر شدن این روند مواردی را رعایت کنید. در این مقاله املاک مردانی به شما نکاتی خواهد گفت که بهتر است هنگام بستن قرارداد در نظر بگیرید.

همه چیز را مکتوب کنید

همه‌ی قراردادهای فروش و اجاره یک نسخه‌ی پیش‌نویس و مشخص دارند. در این قراردادها جایی برای توافق‌های موردی فروشنده و خریدار در نظر گرفته شده است. پس قبل از امضای قرارداد با فروشنده یا موجر در مورد مسائل مختلف صحبت کنید. مطمئن شوید همه‌ی موضوعات توافق‌شده در قرارداد مکتوب می‌شود. اگر در مورد نقاشی دیوارها یا تعویض کف‌پوش صحبت کرده‌اید حتما آن‌را در قرارداد منعکس کنید. برخی صاحب‌خانه‌ها معمولا قول‌های شفاهی و مسائلی از این دست را فراموش می‌کنند. برای جلوگیری از وقوع این مشکلات بهتر است همه‌ی قول و قرارهایتان را مکتوب کنید.

قرارداد اجاره را با دقت بخوانید

شاید باورتان نشود اما تنها ۲۵ درصد از طرفین معامله قرارداد را کامل می‌خوانند! واقعا عجیب است. این قرارداد یک سند قانونی است و شما نسبت به تک‌تک بندهای آن مسئولید. بهتر است قبل از امضا همه‌ی بندها را بادقت بخوانید. همه چیز را بررسی کنید. مطمئن شوید توافقات موردی موجر و مستاجر در قرارداد نوشته شده است. برخی اصطلاحات قانونی گیج‌کننده است می‌توانید سوالات خود را در این موارد از مشاوران املاک بپرسید. اگر مورد خاصی در قرارداد وجود نداشت از مشاور املاک مردانی بخواهید آن‌را ویرایش کند و مورد جدید را اضافه کند. سعی کنید پس از آگاهی کامل از همه‌ی بندها قرارداد را امضا کنید.

 

قرار داد اجاره خانه

بندهای مهم قرارداد را دو بار چک کنید

برخی بندهای قرارداد اهمیت بیشتری دارند. بهتر است این بندها را با دقت بیشتری بخوانید و آنها را دوبار چک کنید. این بندها شامل موارد زیر هستند:

  • تاریخ شروع و پایان قرارداد و تاریخ پرداخت‌های مختلف
  • قیمت اجاره‌بها و نحوه‌ی پرداخت
  • تعداد پارکینگ، سیستم سرمایشی و دیگر امکانات خانه در اندیشه

شیوه پرداخت‌ها را با فروشنده یا موجر چک کنید. به جای شیوه‌های سنتی از پرداخت آنلاین و نوین استفاده کنید و رسیدهای خود را نگه دارید.

سوالات خود را از فروشنده یا موجر بپرسید

هنگام بستن قرارداد راحت باشید و سوالات خود را از فروشنده یا موجر بپرسید. اینکه مدیریت ساختمان بر عهده کیست و باید مشکلات را با چه کسی مطرح کرد. هنگام شرایط اضطراری باید با چه کسی تماس بگیرید. آیا قفل خانه عوض شده است یا نه؟ همچنین از صاحب‌خانه بپرسید در چه زمان‌هایی می‌توانید با او تماس بگیرید.

مثبت و خونسرد باشید

توصیه آخر اینکه در طول بستن قرارداد مثبت و خونسرد باشید. در مورد مسائل مختلف با فروشنده صحبت کنید. این مکالمه می‌تواند بسیار مفید باشد. سعی کنید از ابتدا رابطه‌ای خوب و مسالمت‌آمیر با صاحب‌خانه برقرار کنید. بستن قرارداد اولین قدم برای ارتباط موجر و مستاجر است.

 

هنگام بستن قرارداد فشار زیادی را تحمل می‌کنید و مکالماتی کاملا جدی با مشاور املاک و فروشنده دارید. اما این روند هیجان‌انگیز شروع یک زندگی نو در خانه‌ای جدید است.

آخرین اخبار و مقالات

آخرین اخبار و مقالات

-

1397/01/21

" تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چرا واژه ی کمد برای همه جذاب است؟ "

-

1397/01/19

" الهام گرفتن از طراحی های زیبا و جذاب برای داشتن دکوراسیون آشپزخانه شیک و مدرن ایده ای بسیار مناسب برای افرادیست که قصد دارند آشپزخانه ای زیبا و با انرژی در خور خود و خانواده شان طراحی نمایند. "

-

1397/01/18

" ترفندهای دکوراسیون: شاد بودن ما تا حد زیادی به محیط زندگی مان بستگی دارد، "

-

1397/01/18

" در کنار رود راین در ایالت شمال راین-وستفالیا در شهر دورتموند ورزشگاهی وجود دارد، که عشق یک ملت و یا شاید جهان در مرکز آن نهفته است. "


کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق سایت املاک مردانی و هرگونه کپی برداری بدون ذکر نام و لینک منبع غیر قانونی بوده و قابل پیگرد میباشد.
طراحی و بهینه سازی توسط شرکت طراحی سایت و برنامه نویسی وب پارسه * Copyright © 2017